Krótkie historie oblackie

Drzewo poznaje się po owocach

Parafrazując słowa papieża Piusa XI, można powiedzieć, że ogrodem najlepiej sprzyjającym rozkwitnięciu owoców świętości jest prawdziwie chrześcijańska rodzina. Weźmy jako…

Więcej Info

Pierwszy brat – oblat w Południowej Afryce: Pierre Bernard OMI

Proponuję wam zapoznać się z pierwszym bratem naszych misji afrykańskich, człowiekiem „złotą rączką”, który zmarł w opinii świętości. Zulusi nazwali go małym – ubogim. Chodzi…

Więcej Info

To było tylko dziecko… ale jakie dziecko!

Biskup J.Norbert Provencher, pionier apostolstwa w północnozachodniej Kanadzie, w 1844 roku został mianowany wikariuszem apostolskim całego obszaru usytuowanego od prowincji…

Więcej Info

Epidemia wstrzymana za przyczyną Niepokalanej

W naszych czasach epidemie są dość rzadkie. Normy współczesnej aseptyki i utrzymywa-nie w kwarantannie nosicieli zaraźliwego wirusa prowadzą do niemal całkowitej kontroli nad…

Więcej Info

Maryja dotrzymała swojej obietnicy

Podczas swojej drugiej wyprawy nad jezioro Athabaska w 1848 roku ojciec Alexandre Taché miał szczęście ochrzcić młodego, osieroconego Innuitę, któremu nadano imię Jan.…

Więcej Info

79-letni nowicjusz

Dość rzadko się zdarza, aby jakiś kapłan obchodził swoją 70-tą rocznicę życia zakonnego. Jako przykład wiernego trwania w zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej…

Więcej Info

Zaatakowany przez kobietę

Spośród wszystkich Oblatów, którzy ewangelizowali Amerindian, o. Bruno Roure był niewątpliwie tym, który doświadczył najbardziej wymagającego osamotnienia. Potrzeba odwagi…

Więcej Info

Krzyż brata Joe

Wcześniej wspomniałem o kilku oblatach, którzy byli pionierami na terenie Kolumbii Brytyjskiej. Imię pewnego brata również zasługuje na specjalne wyróżnienie. Był on…

Więcej Info

Poprowadzony na Cejlon za czubek swego nosa

Zamiary Boga są niezgłębione, a drogi jego nieprzeniknione – mówi nam święty Paweł. W Liście do Rzymian przyznaje jednak, że z tymi, którzy kochają Boga, Bóg współdziała we…

Więcej Info

Jedyny w swoim rodzaju

Temperament, zwyczaje i zachowania ludzi sprawiają, że nie ma dwóch takich samych osób, które byłyby absolutnie identyczne. To samo odnosi się do oblatów. Kiedy jeden z nich…

Więcej Info